Parson Russell terrier and Comondor

Parson Russell teriér a Komondor - of Beautiful Cold Hill

Chovatelská stanice Parson Russell terrier a komondor

"Když si konečně uvědomíš, že na světě není jen jedna cesta a sebereš odvahu kráčet právě po té své."

...MyWay KENNEL


Při psaní těchto řádků jsem velmi šťastná a smutná zároveň.... Začínám znovu, vlastně tak jak jsem si už dlouho přála, ale zároveň za sebou nechávám kus svého srdce. Mám spoustu obav, jak to vlastně bude všechno fungovat, v jedné věci jsem si ale jistá...Tohle je ta MÁ cesta. Konečně jsem sebrala odvahu a udělala první kroky a neskutečně se těším na ty další a na to kam mne zavedou.

Jsme rodina s téměř třemi dětmi žijící na českém venkově ve Šluknovském výběžku. Milujeme přírodu a prostor, což je také důvod, proč jsme se přestěhovali právě sem, pro někeré do prd... světa :D. S naším nejstarším psem, panem El Parson GRANDE, jak mu s oblibou doma říkáme, spolužijeme už téměř 13 let. Calimero Bredie's alias Bearkly byl mým vysněným parťákem a já dostala přesně to, co jsem si vysnila……neřízenou hyperaktivní střelu, která neustále posouvala mé fyzické i psychické hranice a dala mi zabrat tak, jak ještě nikdy nikdo :D. Všechny počáteční i následné "trable" jsme však úspěšně zvládli a já jsem se do tohoto plemene bláznivě zamilovala. Jasné tedy bylo, že nezůstane jenom u jednoho kousku.

V současné době tedy máme doma 4 kousky plemene Russel Terrier a jednoho komondora, který u nás plní funkci strážného psa. Více o našich psech se můžete dočíst v sekci NAŠI PSI :)

Co se chovu tohoto plemene týče, nemám v úmyslu odchovávat mnoho a často, ale kvalitně a zdravě. A protože je toto plemeno hlavně plemenem pracovním, tak i svůj chov zaměřuji na pracovní linie s jejich typickou povahou a funkčním exteriérem. Což byl také důvod změny působiště naší chovatelské stanice. Bohužel se momentálně podmínky chovu tohoto plemene v Čechách nepotkávají s filozofií mého chovu, a proto jsme chov pod FCI přerušili a chováme nyní pod DJRTV e.V.

RADKA DAŘINOVÁ
Staré Křečany, Česká Republika

Tel.: +420 737 432 814
E-mail: beautifulcoldhill@gmail.com

FB of Beautiful Cold Hill

NÁVŠTĚV

Tvorba www stránek pro chovatele cernohubova.com